Kompleksowa Konserwacja Zabytków
M. Filip, A. Filip s.c.

Najnowsze realizacje:

Polichromie


Przemyśl


Lublin


Przeworsk


Zamość


Jarosław


Rzeszów


Krasnobrod


O nas


KOMPLEKSOWA KONSERWACJA ZABYTKÓW M. FILIP, A. FILIP S. C. powstała w 2012 r. jako spółka cywilna łącząca wieloletnie doświadczenie zawodowe Macieja oraz Anety Filip, dyplomowanych konserwatorów dzieł sztuki.

Naszą firmę wyróżnia:

TRADYCJA

Nasza pracownia konserwatorska czerpie z bogatego doświadczenia, jakie pan Maciej zdobywał w warsztacie ojca konserwatora dzieł sztuki Stanisława Filipa, z którym od 1995 r. współpracował w ramach firmy „Pracownia Konserwacji Zabytków Filip F&F”.

KOMPLEKSOWOŚĆ

Zakres działalności firmy jest bardzo szeroki i obejmuje działania na rzecz ochrony i utrzymania zabytków prowadzone zarówno w pracowni konserwatorskiej jak i w terenie; wewnątrz obiektów oraz na elewacjach. Prowadzimy prace konserwatorskie przy drewnie polichromowanym i złoconym (rzeźby, ołtarze, ambony, konfesjonały, stalle, ramy, boazeria), obrazach na podobraziu płóciennym, drewnianym i metalowym, elementach i rzeźbach kamiennych różnego pochodzenia (marmur, piaskowiec, granit), sztukateriach, tkaninach i tapiseriach, kurdybanach i skórach, polichromii sklepień, ścian i drewnianych stropów (wraz z możliwością wykonania transferu malowideł), historycznych tynków i detali architektonicznych, zabytkowych posadzek, ceramiki, metalu, witraży. Znaczna część przeprowadzonych przez firmę realizacji miała charakter kompleksowy, obejmujący całość wystroju danego zabytku.

PROFESJONALIZM

Prace wykonywane przez firmę cechuje wysoki poziom wykonania, indywidualne podejście do każdego konserwowanego dzieła, zastosowanie materiałów najlepszej jakości dających gwarancję trwałości. W ciągu wieloletniej pracy konserwatorów pojawiały się trudne i skomplikowane problemy konserwatorskie i badawcze, m. in. kilkakrotnie przeprowadzane transfery zabytkowych malowideł na inne podłoże, zakończone powodzeniem. Realizacje zostały docenione nagrodami (Laury Konserwatorskie 2007, 2010, 2012, 2013), „Sybilla 2012” – nagroda MKiDN w kategorii „konserwacja muzealiów” za „konserwację wyposażenia kościoła św. Marka w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, „Złota odznaka za opiekę nad zabytkami” udzielona przez MKiDN w 2010 r.

ITERDYSCYPLINARNOŚĆ

Najwyższy poziom realizowanych zadań jest owocem współpracy z fachowcami różnych specjalizacji. Firma zrzesza artystów konserwatorów dzieł sztuki w zakresie malarstwa, rzeźby, papieru i tkanin, pozłotników, historyków sztuki, specjalistów budowlanych oraz zespół techników doświadczonych w realizacji takich prac jak izolacje fundamentów, konserwacja zabytkowych murów, wątków kamiennych i ceglanych, zabytkowych tynków, konserwacji elementów drewnianych, zszywanie murów i pęknięć konstrukcyjnych. Prowadzi ekspertyzy, projekty, dokumentacje i programy konserwacji zabytków ruchomych i nieruchomych wymagające szerokiej wiedzy i zaangażowania fachowców z różnych dziedzin.

„Konserwacja i restauracja zabytków mają na celu
zachowanie zarówno wszelkiego dzieła sztuki, jak też świadectwa historii.”
Karta Wenecka

Kontakt

Image

Kompleksowa Konserwacja Zabytków M. Filip A. Filip s.c.

ul. Strzyżowska 95, 35-505 Rzeszów
NIP 813-366-15-26, REGON 180748730

Adres pracowni:

Kraczkowa 1465
37-124 Kraczkowa
tel/fax:  17 225 41 54

Godziny pracy pracowni:

pon-pt / 07.00-16.00
© 2024 KKZ M.Filip, A. Filip. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Informujemy, iż niniejsza strona zapisuje pliki cookie na Twoim komputerze. Pozostając na tej stronie, wyrażasz na to zgodę.
Dalsze informacje Zamknij